Покроковий План Для Розвитку У Qa

Професійні сертифікати, як-от ISTQB, підтверджують вашу кваліфікацію та підвищують шанси на успіх у цій сфері. «Іноді QA повинен бути „нянькою“ для всієї команди та правою рукою проджекта. Ви обовʼязково маєте знати кожного члена команди як у професійному плані, так і особистому, налаштовувати з усіма звʼязок. А ще пріоритезувати завдання, розуміти вплив на бізнес того чи іншого дефекту. Обовʼязок QA — думати як бізнес, жити бізнесом під час роботи, думати про оптимізацію, покращення.

  • Найбільше зарплати зростали у Львові, а також у невеликих містах.
  • При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом.
  • Якщо на проекті є автоматизація, то пишуться автоматизовані тести (ще одна програма, яка буде виконувати дії користувача, які ми прописали у тестових сценаріях).
  • Зарплати в аутсорсингових і продуктових компаніях зросли пропорційно ринку та перебувають на середньому рівні ($2100 та $2000 відповідно).
  • Manual QA Engineer перевіряє вручну програмне забезпечення, чи відповідає воно вимогам, виявляє дефекти та помилки.

Тест-кейси створюють для кожного завдання, яке можливо протестувати. QA Engineer, які мають певну спеціалізацію — наприклад Automation або Performance testing, — до вказаної компенсації можуть додати 20-30%. Найважливіше, що треба зробити Quality Assurance Lead перед тим, як вести розмову, що таке Quality Assurance (QA), — це розібратися з термінологією. Більшість не розрізняє між собою терміни Quality Assurance (QA), Quality Control (QC) та просто Тестування та вважає їх синонімами.

Новачки можуть зібрати свою першу продуктову команду ще на курсах. Ми поговорили з айтішниками з GlobalLogic та розпитали про їхні будні. Обирайте цікаву професію та переглядайте відео за посиланням. До того ж, маючи глибокі навички та досвід, тестувальнику досить легко перекваліфікуватись у бізнес-аналітика (Business Analyst) та навіть проєктного менеджера (Project Manager).

Обов’язки Фахівців-тестувальників

Зарплати Senior’ів, незалежно від мови програмування, практично однакові. Серед Middle дещо менше заробляють ті, хто працює з Python ($1800), серед рівня Lead та Junior’ів — ті, хто працює з TypeScript ($4000 та $700 відповідно). Найпопулярнішою мовою програмування серед тестувальників залишається Java — її використовують 26% спеціалістів, а 20% вважають основною. Тобто, оскільки QA Engineer — це людина, яка забезпечує якість в усьому, він має роботу протягом усього циклу розробки.

перспективи для QA Engineer

Вони дають глибокі та фундаментальні знання, але для початку достатньо буде й поверхневих. Важливо побудувати в себе в голові велику картинку того, як відбувається розробка та тестування, https://wizardsdev.com/ а вже потім заповнювати пробіли та заглиблюватись. Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти.

👉 Як Стати Qa

Замовник спілкується з кінцевими користувачами й на основі цього формує вимоги, які вказують розробникам, як створити продукт, а тестувальникам — як перевірити, чи розробили саме те, що треба. При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. У досвідчених тестувальників зросли зарплати в четвертому квартилі, тобто збільшилася різниця в зарплатах найбільш і найменш оплачуваних фахівців одного рівня. Ще один помітний тренд — стало менше фахівців з досвідом до року. Як наголошує цитований вище відомий фахівець, без наполегливої праці та інтелекту цих фахівців якість продукту була б іншою.

1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500. Розуміння основних понять баз даних та вміння писати SQL-запити для перевірки та збору даних для тестів. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. За кожною спеціалізацією зміни зарплат були нерівномірні.

Які Ключові Навички Необхідні Для Qa-інженера?

Бо якщо фахівець з якості не розвивається, це означає, що не розвивається й його продукт. Краще всього піти на спеціалізовані IT-курси, так як читання усіх «технічних талмудів» є неефективним способом навчання. Набагато простіше та швидше це зробити, отримуючи знання від кваліфікованого фахівця, який прочитав десятки книг та сотні статей за вас. Якщо говорити більш простою мовою, то QA включає у себе контроль над якістю усіх процесів організації, навіть не пов’язаних з продуктом безпосередньо. Іншими словами, те, наскільки ефективно працює відділ продаж виробництва, теж входить у компетенцію QA.

Automation QA пишуть код для автоматизованих скриптів тестування, що моделюють взаємодію користувачів і перевіряють різні функції програм. «Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку. Потім шукати англомовні курси з обраної теми на YouTube/Udemy і подібних. Коли ж команда тестування велика, зазвичай задачі делегуються залежно від складності та навичок кожного тестувальника. Утім автоматизація не може повністю замінити мануального тестувальника. По-перше, тому, що QA automation підвищує вартість розробки, адже автоматизатор повинен знати більше, ніж мануальник.

перспективи для QA Engineer

Також у GameDev для рядового QA-інженера важливо принаймні базово розуміти сертифікаційні вимоги до ігор на різних платформах, а також вимоги щодо продуктивності та використання пам’яті. Детальніше — читайте у матеріалі «Хто такий QA в ігровій індустрії». Ми поспілкувалися з QA-фахівцями та дізналися, які навички та знання їм потрібні для роботи, що треба знати про мітинги і які є переваги, недоліки та перспективи розвитку. Мови програмування, такі як Java, Python, а також розуміння алгоритмів та структур даних, певною мірою спрощують створення автоматизованих тестів та розуміння коду програмного забезпечення.

Водночас дещо знизилась частка спеціалістів рівня Junior (з 21% до 20%) та Middle (з 42% до 39%). ➖ Також робота QA-інженера принципово полягає у контролі якості результату роботи інших, що може бути важко психологічно — кожен раз вказувати іншим, що вони зробили не так. Що, звісно не є проблемою, якщо робити це професійно, маючи гарні gentle skills та навички комунікації. Розуміти кінцевого користувача, його потреби й побажання та навіть знати, що конкретно йому може не сподобатись, — одна з вершин, до якої має прагнути кожен такий фахівець. Ви маєте всі можливості стати QA-інженером, який робить значний внесок у якість програмного продукту та задоволення потреб клієнтів.

Він має сам дізнаватися нове та пояснювати іншим, як це працює. Іноді QA використовує інструменти автоматизації для створення тестів, які можуть бути виконані автоматично. Також вони налаштовують автоматичний запуск тестів на CI/CD. Тестувальник повинен бути достатньо винахідливим, щоб підходити до перевірки виконаної роботи не тривіально.

Перспективи Професії Qa Engineer

Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення. «Не варто ставати QA, якщо у вас не аналітичний склад розуму, якщо не готові постійно вчитися, якщо не цікаво розбиратися в деталях, а увага приділяється загальній картині. За даними DOU, медіанна зарплата QA станом на січень 2023 року становить $2000.

Але з часом та досвідом стає легше, адже формується звичка мислити саме так. Quality Assurance Engineer (у перекладі — «інженер із забезпечення якості») — позиція особлива й не до кінця зрозуміла. І не через брак інформації, а радше через велику кількість міфів та стереотипів.

Дотримуючись цих найкращих практик, інженери з QA можуть гарантувати високу якість та надійність продуктів, над якими працюють. У всіх якостей, про які я розповім, є одна спільна риса — їх можна набувати та розвивати. Найдорожчими є дефекти, виявлені на етапі використання ПЗ кінцевим користувачем. Продукт, який гарно працює — це продукт, який відповідає очікуванням і прагненням користувача. Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу.

перспективи для QA Engineer

Цього набору може вистачити для того, щоб знайти роботу на позиції Junior Manual QA. У світі, де технології трансформують кожен аспект життя, роль якісного забезпечення програмного забезпечення (QA) стає критичною. З вибуховим розвитком цифрового простору та шаленим темпом зростання програмної індустрії, попит на професіоналів, які забезпечують бездоганність програм, лише зростає. Як перетворити цей попит на твою перевагу і стати QA engineer у 2024 році? Якщо вирішили спробувати себе в цій ролі, можна почати з вивчення матеріалу в інтернеті або піти на курси з основ тестування ПЗ.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *